Jak vybrat vysavač?

Navigace:

Veškeré vysavače jsou vybaveny filtračním systémem, který se liší počtem a kvalitou filtru. Kvalitní vysavač má filtr vsazený před motorem (vzduchový filtr) zachycující jemné nečistoty a chránící motor před poškozením, pokud netěsní papírový filtr, s uhlíkovou nebo antibakteriální úpravou. Filtry na výstupu vzduchu z motoru vysavače, by měly odstranit jemné částice prachu a mohou právě tak mít antibakteriální nebo uhlíkovou vrstvu, která slouží k zachycení pachů. Často se u vysavačů můžete setkat s pojmy: standardní filtry, HEPA filtry/ Filtry S či MEMA a Ulpa filtr.

Standardní filtrace (čím více filtrů je uvedeno, tím vyšší je i standard filtrace) je postačující pro domácnosti bez zvířat a tam, kde žádný z členů netrpí alergií. Filtrační systémy s filtrací co největšího množství částic způsobujících alergie, jsou označovány jako HEPA filtry, filtry třídy S . Jsou schopny zachytit až 99,9 % částic prachu velikosti 0,3 mikrometru.

Cyklónové vysavače s MEMA filtry zachytí částice prachu o velikosti 0,1 mikrometru. Ulpa filtry dokážou zachytit dokonce mikroskopické částice, jako jsou pyly a exkrementy roztočů a jsou dokonce 30krát účinnější než běžné filtry a 3krát než filtry třídy S.


Sací výkon


Sací výkon vysavače je závislý na výkonu motoru, ale především na počtu a konstrukci turbín a na průchodnosti filtrů. U vysavačů se příkon pohybuje v rozmezí 600 W - 2000 W a sací výkon od 160 W do 480 W. Plochy bez koberců dostatečně vysají vysavače s nízkým příkonem, ale pro dostatečné vysání nečistot z kobercových ploch je nutné vybrat výkonný vysavač. Naopak u výkonných typů přihlédněte k tomu, aby měly nastavení snížení výkonu, pro použití tam kde vysoký výkon vysavače je zbytečný nebo dokonce hrozí poškození povrchu vysávané plochy.


Příslušenství


Některé vysavače jsou vybaveny úložným prostorem pro ukládání příslušenství. Dodávané příslušenství je odlišné podle výrobce i typu vysavače. Některé hubice lze dokoupit i samostatně. V standardním příslušenství můžete většinou nalézt univerzální hubici, štěrbinovou hubici (pro čistění radiátorů), kartáčovou hubici (pro hladké i nerovné povrchy) či malou hubici.

Turbohubice pomocí rotujícího kartáče při pročesávání vláken koberce odstraňuje nitě, vlasy, drobky, chlupy aj., ale lze ji použít i na hladké podlahy. Elektrická turbohubice je poháněná vlastním elektrickým motorem. Pro její použití musí mít vysavač pro tuto hubici speciální zásuvku. K většině víceúčelových vysavačů je k příslušenství dodávána šamponovací hubice, stěrka k šamponovací hubici, sada šamponovacích hadiček a příchytek aj.

 

Proč právě nás?

  • Doprava od 80 Kč
  • Zázemí kamenné prodejny
  • Objednávání bez registrace
  • Přímá spolupráce s výrobci a přímými dovozci
  • Velké skladové zásoby

Sáčky do vysavače

Široká nabídka sáčků do vysavačů na Luxujeme.cz

Náhradní díly na spotřebiče ETA

Náhradní díly
Elektrik.cz

Výrobky značky Concept

Domácí spotřebiče 
Domaci-spotrebice.com

Zeptejte se

Hotline

Po - Pá: 8:00 - 17:00

So:          8:00 - 12:00

Tel: 725 817 942

Tel:          493 532 842

E-mail:     info@elektro-nej.czAdresa kamenné prodejny:

Žižkovo nám. 812

506 01 Jičín


© 2005-2009 Elektro-nej.cz Semtix.cz

Texty použité na tomto serveru jsou chráněny autorským zákonem. Jejich další šíření je bez souhlasu autora zakázané.


Domácí spotřebiče Concept, Detektory kovu, Sáčky do vysavače

0ASD